אבולוציית הכדים לאורך השנים והשימוש בהם היום

הרבה לפני שהפכו הכדים למוצר פופולארי ומבוקש בקרב הציבור הפרטי או העסקי, היו הכדים כלי שימושי וphd paper writingהכרחי לאורך ההיסטוריה, לא בכדי ניתן לראות כי מרבית הממצאים הארכיאולוגיים החשובים שנמצאו לאורך השנים הם שברי כדים או כדים שלמים. במאמר זה נסקור בקצרה אודות השימוש הקדום שנעשה בכדים, מידע שהם מספקים לחוקרים והאבולוציה שעשו מאז ועד היום.

בלימודי ארכיאולוגיה, יורדים לעומקו של ניתוח כדים לפי פרמטרים רבים, בניהם הגודל, החימר, הטקסטורwriting papers onlineה, איורים שנמצאים עליו, הצורה ועוד. כדים שארכיאולוגים מצאו ומוצאים באתרים היסטוריים מספקים מידע רב וחשוב אודות האבולוציה האנושית, ההיסטוריה האנושית והאנשים שחיו בתקופות השונות. לאורך ההיסטוריה כדים שימשו לאכסון דברים שונים כמו מים, שמנים ומזון, אך גם שימשו ככלי במהלך הבישול עצמו, מידע אודות אופי השימוש שנעשה בכד נותן לארכיאולוגים רקע על האנשים מבחינת מעמדם החברתי והכלכלי.

בהתבוננות על היסטוריית יוון העתיקה, ניתן לראות שימוש רב בכדים. ארכיאולוגים מיפו את היסטוריית השימוש בכדים ביוון לפי תקופות, כאשר כל אחת מהתקופות אופיינה בסוג שונה של כדים. בתקופות הראשונות: התקופה הפרוטוגאומטרית והתקופה הגיאומטרית, ניתן לראות כי הכדים שימשו בעיקר לצורך אפייה, ומרביתם היו צבועים בעיקר בשחור, לבן, אדום וצהוב, ונשאו איורים ועיצובים מופשטים. עיטורים משכללים יותר ודקורציה מרשימה על כדים החלו להופיע ביוון העתיקה בתקופות המאוחרות יותר. היוונים החלו לקשט את הכדים באיורים של דמויות אנושיות, שלרב ייצגו את האלים או גוללו את סיפורי המיתולוגיה היוונית.

מאז ועד היום הוכיחו הכדים את היותם כלי הקיבול האולטימטיבי לשימור מזון או נוזלים. הכדים הינם אטומים ומבודדים מפני חום, ולאורך ההיסטוריה שימרו מזון, יין ושלל נוזלים במשך תקופות ארוכות. תופתעו לשמוע כי אחד מסיפורי התנ״ך המוכרים של הצלת מצרים, נעשה באמצעות כדים. יוסף, אשר ייעץ לפרעה לשמר אוכל בכדים הציל בכך למעשה את מצרים מרעב.

במהלך השנים החלו לעשות שימוש בכדים גם במטרה לשמש אפר של מתים, ואת הכדים הללו נהגו לעטר ולקשט בצורה מרשימה. ישנן שיטות רבות וייעודים שונים לכדים, ועל כך גם חומרי גלם שונים מהם מייצרים אותם. לאורך ההיסטוריה טכנולוגיית ייצור הכדים השתכללה מאוד. אם בעבר נהגו לפסל בעבודת יד, מאדמה ומים, לאורך השנים התפתחה הטכניקה ונעשה שימוש באובניים ופיתוח של חימר מסוגים שונים של אדמה.

כיום, הגיעו הכדים לכדי שימוש רחב ביותר, חלק משמעותי ממנו הינו שתילת צמחיית נוי או קישוט דקורטיבי. ישנן טכניקות שונות לייצור כדים, עבודת יד נותרה חלק מהם, אך יישנן גם מכונות ייצור משוכללות לייצור מאסיבי. הכדים, על החומר הטבעי ממנו הם מיוצרים ועל אפשרויות העיצוב הרבות, מהווים אלמנט עיצובי מרהיב, דקורטיבי, אותנטי וייחודי.

buy essays onlinebest essays onlinebest term paper writing servicewrite my paperbuy essay onlinecheap essay writerpaper writing